hl2020

Hovedlandsrennet

Informasjon om HL2020

Seremoni/ Premieutdeling:

Informasjon rundt seremoni og premier for funksjonærer:

De fleste er kun tiltenkt funksjonær på Lørdag 22. Februar kl. 16:30 – ca. 18:30. Informasjonen finner du lenger ned.

Fredag Åpningsseremoni: Lierberget:

Kl. 09:45

Sted: Seremoni-vegg.

NB! “Speaker”.

  1. Ordfører Hamar kommune (Einar Busterud) (einar.busterud@hamar.kommune.no)
  2. Inge Harald Bolme, Leder Furnes Skiløperforening (95152765)
  3. Kombinert-komité Skiforbundet (Ole Christian Golid) (91329503)

Nybygda Skistadion:

Kl. 09:45

Sted: Start-portal. (alt. seremoni-vegg.)

NB! Bruk av “Ute-Speaker”.

  1. Ordfører Ringsaker kommune (Anita Ihlee Steen)
  2. Gerd Mauseth, seremoni (41436665)
  3. Stein Rune Eriksen, Leder Nybygda IL (90778303)
  4. Langrenns-komité Skiforbundet (Pål Rise) (48172128)

Fredag Blomsterseremoni: Nybygda Skistadion:

Kl. 10:00, 5km, klassisk, intervallstart - Jenter 15 år, gutter 15 år:

Blomsterseremoni J15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Anv.: Gerd Mauseth & Møyfrid Hovde
  2. Blomster: Ole Ellefsæter
  3. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet (414 18 977)

Blomsterseremoni G15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Gerd Mauseth & Møyfrid Hovde
  2. Blomster: Ole Ellefsæter
  3. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Blomsterseremoni G15 år FH (1. plass):

1 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Gerd Mauseth & Møyfrid Hovde
  2. Blomster: Ole Ellefsæter
  3. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Kl. 10:00 Utdeling av deltakerpremie J/G 15år

  1. Elisabeth Rise (97067740)
  2. Solfrid Neverrøsten (95820180)

Info: Står ved sluse ut av stadion, mål-gang. I henhold til påmelding-listen skal det være:

  • J15 år. 7stk som kun går sprint
  • G15 år. 7stk som kun går sprint

Kl. 12:30, Kombinert langrenn, 2 x 2.5km

Blomsterseremoni G15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv. Inge Harald Bolme, Leder Furnes Skiløperforening
  2. Blomster: 
  3. Gratulerer: Per Tommy Enger, Arrangementsansvarlig i kombinert, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Ole Christian Golid, Assisterende Rennkoordinatoor

Blomsterseremoni J16 år (1. plass):

1 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv. Inge Harald Bolme, Leder Furnes Skiløperforening
  2. Blomster:
  3. Gratulerer: Per Tommy Enger, Arrangementsansvarlig i kombinert, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Ole Christian Golid, Assisterende Rennkoordinatoor
  5. Blomsterseremoni G16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv. Inge Harald Bolme, Leder Furnes Skiløperforening
  2. Blomster:
  3. Gratulerer: Per Tommy Enger, Arrangementsansvarlig i kombinert, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Ole Christian Golid, Assisterende Rennkoordinatoor

Kl. 12:30, Kombinert langrenn, K40:

Blomsterseremoni J15/16 år (1. plass):

1 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv. Inge Harald Bolme, Leder Furnes Skiløperforening
  2. Blomster:
  3. Gratulerer: Per Tommy Enger, Arrangementsansvarlig i kombinert, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Ole Christian Golid, Assisterende Rennkoordinatoor

Blomsterseremoni G15/16 år (1. plass):

1 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv. Inge Harald Bolme, Leder Furnes Skiløperforening
  2. Blomster:
  3. Gratulerer: Per Tommy Enger, Arrangementsansvarlig i kombinert, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Ole Christian Golid, Assisterende Rennkoordinatoor

Kl. 13:15, 5km./7.5km., klassisk, intervallstart - Jenter 16 år, gutter 16 år:

More

13:15: Utdeling av deltakerpremie J/G 16år

  1. Inger Lise Mauseth (91332701)
  2. Elisabeth Hagen (91617813)

Info: Står ved sluse ut av stadion, mål-gang. I henhold til påmelding-listen skal det være:

J16 år. 6stk som kun går sprint
G16 år. 12stk som kun går sprint

Annet:

Utskrift av diplomer:

  1. Ansv: Inge Harald Bolme

Ordne Torget:

  1. Inge Harald Bolme
  2. ..

Lierberget:

Deltakerpremie:

Deles ut ved startnummer.

Ansv.: Inge Harald Bolme

Lørdag Blomsterseremoni: Nybygda Skistadion:

Utdeling av deltakerpremie til resterende:

  1. Rennkontor

09:00, Kombicross, K70:

Blomsterseremoni J15 år (1.-2. plass):

2 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Inge Harald Bolme
  2. Ole Christian Golid, Skiforbundet

Blomsterseremoni G15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Inge Harald Bolme
  2. Ole Christian Golid, Skiforbundet
  3.  
  4.  

Blomsterseremoni J16 år (1.-2. plass):

2 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Inge Harald Bolme
  2. Ole Christian Golid, Skiforbundet

Blomsterseremoni G16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Inge Harald Bolme
  2. Ole Christian Golid, Skiforbundet
  3.  
  4.  

09:00, Kombicross, K40 (uoffisiell):

Blomsterseremoni J15/16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Inge Harald Bolme
  2. Ole Christian Golid, Skiforbundet
  3.  
  4.  

Blomsterseremoni G15/16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Skiforbundet
  2. Skiforbundet

Kl. 09:00, Sprint, J15 år, G15år:

Blomsterseremoni J15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Stein Rune Eriksen
  2. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  3. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Blomsterseremoni G15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Stein Rune Eriksen
  2. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  3. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Blomsterseremoni G15 år FH (1.-3. plass):

1 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Stein Rune Eriksen
  2. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  3. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Kl. 10:00 Langrennscross, J15 år, G15 år:

(ca. kl. 12:30->) Blomsterseremoni J15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Gerd Mauseth & Møyfrid Hovde
  2. Hilde G.P
  3. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Blomsterseremoni G15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Gerd Mauseth & Møyfrid Hovde
  2. Hilde G.P
  3. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  4. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Kl. 09:00, Sprint, J16 år, G16år:

Blomsterseremoni J16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Geir Mauseth
  2.  

Blomsterseremoni G16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Geir Mauseth
  2.  

Kl. 10:00 Langrennscross, J16 år, G16 år:

(ca. kl. 15:30) Blomsterseremoni J16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Stein Rune
  2. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  3. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

(ca. kl. ) Blomsterseremoni G16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Stein Rune
  2. Gratulerer: Pål Rise, Leder for utdanning og administrative oppgaver, Skiforbundet
  3. Gratulerer: Brynhild Sætha, Administrasjonskonsulent, Skiforbundet

Lierberget:

Kl. 13:00, Individuelt hopp, K40 (uoffisiell):

Blomsterseremoni J15/16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Inge Harald Bolme
  2. Blomster: Anette Sagen (hopp-komité)
  3.  

Blomsterseremoni G15/16 år (1.-2. plass):

2 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv: Inge Harald Bolme
  2. Blomster: Anette Sagen (hopp-komité)

Kl. 14:00, Individuelt Hopp, K70

Blomsterseremoni J15 år (1. plass):

1 stk. blomster hentes. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Merete Sletten
  2. Anette Sagen (hopp-komité)
  3.  
  4.  

Blomsterseremoni G15 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Merete Sletten
  2. Anette Sagen (hopp-komité)
  3.  
  4.  

Blomsterseremoni J16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Merete Sletten
  2. Anette Sagen (hopp-komité)

Blomsterseremoni G16 år (1.-3. plass):

3 stk. blomster hentes i garasjen. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Ansv.: Merete Sletten
  2. Anette Sagen (hopp-komité)
  3.  
  4.  

Lørdag; Premie-utdeling: Torget i Brumunddal:

Oppmøte kl. 16:30

Sted: Brugata 8 (B8), 2388 Brumunddal (lokalet på hjørnet mot bakeriet på Torget)
  1. Funksjonærer (som ikke allerede har) henter: funksjonærvest, akkrediteringskort og funksjonærgave (lue) inne i Brugata 8 (B8).
  2. To-tre personer bemanner 1 stk. Torgbord (i henhold til skisse og tabell under).
  3. Hvert lag/torgbord-gruppe tar med premier og diplomer (merket sitt Torgbord) ut til Torgbordet.
    1. Diplomer er sortert på ETTERNAVN og kan med fordel deles i 2 bunker, A-N, O-Å
  4. Torgbordet er åpent fra seinest kl. 16:55 til ca. 18:00 (håper flest mulig får hentet sin premie)
  5. Torgbordet skal dele ut premier i merket klasse fra nr. 7 til 1/3 av startende (dvs. alle utdelte diplomer).
  6. Hver premierende deltaker får 1 stk. diplom og 1 stk. premie.
    1. Diplomer står på ETTERNAVN.
    2. Deltakere oppgir NAVN og mottar DIPLOM og PREMIE.
  7. NB! SPRINT.
    1. Premiering av plassering fra 7 til og med 30: Bilde.
    2. Premiering av plassering fra og med 31 og utover: Drikkeflaske
  8. Uavhentede premier og diplomer settes tilbake inne i Brugata 8 på merkede plasser.
  9. Alle resultatlister henges opp på Torget, på TAVLE i krysset Furnesvegen/ Brugata 12.

Ved FEIL be deltaker henvende seg inne i Brugata 8, til Inge Harald Bolme

Henting av premier

Bemanning Torgbord:

Utkast på bemanning av Torgbord: Endringer kan forekomme.

Klassisk:

  • Torgbord 0:
    • Uttrekspremier og Hopp
      • Navn:
  • Torgbord 1:
    • 5km, klassisk, J15 år, Premie: 20×30 3-skiløpere
      • Navn: Inger Lise Mauseth
      • Navn: Kirsten Rønningen
      • Navn: Morten Harkinn
  • Torgbord 2:
    • 5km, klassisk, G15 år, Premie: 20×30 3-skiløpere
      • Navn: Elisabeth Høgseth Rise
      • Navn: Mona Kristiansen
      • Navn: Fredrik Jevne?
  • Torgbord 3:
    • 5km, klassisk, J16 år, Premie: 20×30 3-skiløpere
      • Navn: Grete Øksdal
      • Navn: Frode Lillehovde
      • Navn: Elin Græsby?
  • Torgbord 4:
    • 7.5km, klassisk, G16 år, Premie: 20×30 3-skiløpere
      • Navn: Kari Viker
      • Navn: Olav Øverli
      • Navn: Elisabeth Hagen?
  •  

Sprint:

  • Torgbord 5:
    • Sprint, J15 år
      • 7-30: Premie: 20×30 ski og hopp
      • 31-1/3: Drikkeflaske
        • Navn: Elin Johnsen Lillehovde
        • Navn: Merete Sletten
        • Navn: Kristine Grüner
  • Torgbord 6:
    • Sprint, G15 år, Premie: 20×30 ski og hopp
      • 7-30: Premie: 20×30 ski og hopp
      • 31-1/3: Drikkeflaske
        • Navn: Camilla Slaatten Lanøy
        • Navn: Bente Bolme
        • Navn: Tore Bood
  • Torgbord 7:
    • Sprint, J16 år, Premie: 20×30 ski og hopp
      • 7-30: Premie: 20×30 ski og hopp
      • 31-1/3: Drikkeflaske
        • Navn: Elin Hagen
        • Navn: Anne Storhile Svenskerud
        • Navn: Frode Haugli
  • Torgbord 8:
    • Sprint, G16 år, Premie: 20×30 ski og hopp
      • 7-30: Premie: 20×30 ski og hopp
      • 31-1/3: Drikkeflaske
        • Navn: Kari Johanne B. Dæhlien
        • Navn: Helene Sofie Marvik
        • Navn: Jan Græsby

Lørdag; Medalje-Seremoni:

Funksjonærer:

Funksjonærer ved scena:

  1. Gerd Mauseth
  2. Møyfrid Hovde
  3. Elisabeth Stensli
  4. Hege Martinsen Berger
  5. Solfrid Neverrøsten

Funksjonærer B8:

  1. Inge Harald Bolme

Start:

Vi ønsker alle i aldersklasse og gren opp på scenen i forbindelse med medalje seremonien i de respektive klassene / grenene.

Medalje seremonien starter presis kl. 18:00, og vi oppfordrer deltakerne til å stille seg opp langs nord/vest side av torget i sin aldersgruppe / gren.

Medalje-seremoni gjennomføres i følgende rekkefølge:

  • ca. Kl. 18:00 Klassisk / Sprint J15 år
  • ca. Kl. 18:10 Klassisk / Sprint G15 år
  • ca. Kl. 18:15 Kombinert J/G 15/16 år
  • ca. Kl. 18:30 Kombicross J/G 15/16 år
  • ca. Kl. 18:40 Klassisk / Sprint J16 år
  • ca. Kl. 18:45 Klassisk / Sprint G16 år
  • ca. Kl. 18:55 Hopp J/G 15/16 år
  • ca. Kl. 19:05 Langrennscross J/G 15/16 år
Medalje_Seremoni

Søndag; Blomsterseremoni og Premieseremoni: Nybygda Skistadion:

Kl. 09:30, Stafett, Gutter

Blomsterseremoni G15/16 år (1.-3. plass):

12 stk. blomster hentes. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Gerd Mauseth &
  2. Premie: Ole
  3. Blomst, Diplom: Hilde
  4. Medalje: Skiforbundet
  5. Gratulerer:

Premier: 7 – 1/3

Torgbord 1: Jenter

  1. Diplom: Inger Lise Mauseth
  2. Premie: Elisabeth Stensli 

Torgbord 2: Gutter

  1. Diplom: Elisabeth Høgseth Rise
  2. Premie: Elisabeth Hagen

Kl. 11:15, Stafett J15/16 år

Blomsterseremoni J15/16 år (1.-3. plass):

12 stk. blomster hentes. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Gerd Mauseth &
  2. Premie: Ole
  3. Diplom: Hilde
  4. Medalje: Skiforbundet

Lierberget:

Kl. 10:30, Lag-hopp, K70

Blomsterseremoni (1.-3. plass):

9 stk. blomster hentes. “Speaker” roper opp, og deltakerne gratuleres av:

  1. Inge Harald Bolme
  2. Svein Olav Brurud

Melding på nett (Skiforbundet)

Box content